همه

پودر کاشت ناخن چیست؟

پودر اکریلیک سال هاست که در بسیاری از سالن ها جز اصلی از لوازم کاشت ناخن به حساب می آید. اکریلیک که پودری پلیمری است در واکنش با مایع مونومر (محلول لیکوئید) حالت خمیری شکلی را تشکیل می دهد که برای کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مطلب مواردی برای کاربرد، کاشت و ریموو با پودر اکریلیک را بیان نموده ایم.

چند نوع پودر اکریلیک وجود دارد؟

امروزه انواع مختلفی از پودرهای اکریلیک در طیف گسترده ای از رنگ، درخشش و برندهای مختلف در بازار وجود دارد که به شما حق انتخاب می دهد تا هر رنگ و مدل کاشتی را روی ناخن انجام دهید.

چگونه از پودر اکریلیک استفاده می شود؟

1-قبل از استفاده از پودر اکریلیک حتما با لاک پاک کن هر گونه لاک روی ناخن را پاک نمایید تا سطح ناخن کاملا تمیز باشد.

2-مانیکور و زیرسازی اولیه قبل از کاشت ناخن را انجام دهید و با کشیدن بافر نرم روی سطح ناخن درخشش و چربی آن را از بین ببرید.

3-در این مرحله باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کاشت با پودر اکریلیک را مستقیما روی ناخن طبیعی و با نصب فرمر انجام دهید یا بعد از تیپ گذاری روی تیپ ناخن کاشت را انجام دهید.

4-پس از نصب فرمر یا تیپ، ضد قارچ بزنید و بعد از آن یک لایه پرایمر روی کل بستر ناخن بزنید تا مواد کاشت بهتر به آن بچسبد و از بلند شدن کاشت جلوگیری شود.

5-قلم مخصوص کاشت پودر را داخل محلول لیکوئید فرو کنید. دقت داشته باشید که روی قلم نباید هیچ گونه آلودگی یا مواد اضافی باشد. می توانید برای مطمئن شدن از این امر، قبل از موادگذاری چندین بار قلم را داخل لیکوئید نمایید و روی یک دستمال کاغذی یا پد بدون پرز بکشید تا اگر موادی روی آن چسبیده بود، پاک شود. سپس نوک قلم را به آرامی روی سطح پودر بگذارید و به اندازه کافی پودر بردارید.

مواد را روی سطح ناخن قرار داده و با قلم آن را پخش کنید. مواد گذاری را هم می توانید به صورت تک مرحله ای انجام دهید که کاشت وان بال نامیده می شود و هم اینکه سطح ناخن را به سه قسمت تقسیم نمایید و هر بار با گذاشتن مواد در یک قسمت، کل سطح ناخن را کاور نمایید.

6-اجازه دهید اکریلیک روی ناخن کامل خشک شود. سپس با سوهان برقی سطح ناخن را صاف و یکدست کنید و با سوهان دستی لبه های آن را فرم دهید.( برای آشنایی با انواع فرم ناخن بر روی لینک آبی کلیک کنید).

7-در آخر روی آن را لایه ای تاپ شاین یا لاک بزنید.

چرا از محلول لیکوئید با پودر اکریلیک کاشت ناخن استفاده می شود؟

مونومرهای موجود در محلول لیکوئید واحد های شیمیایی کوچکی هستند که هنگام مخلوط شدن با مواد شیمیایی موجود در پودر واکنش نشان می دهند و حالتی خمیری ایجاد می نمایند. باید دقت داشت که در هنگام برداشتن پودر، قلم را به مقدار مناسب و کافی آغشته به لیکوئید نمایید تا موادی که روی ناخن قرار می دهید حالتی خمیری داشته باشد که نه بیش از حد سفت باشد و نه بیش از حد شل.

مانیکور اکریلیک ناخن چه مدت باقی می ماند؟

کاشت با پودر اکریلیک ناخن می تواند 2 تا 3 هفته روی ناخن های شما باقی بماند. البته این نکته شایان ذکر است که بسته به سرعت رشد ناخن های هر فرد، ممکن است زودتر نیاز به ترمیم داشته باشد. طول عمر کاشت آکریلیک هم مانند کاشت ژل و ژلیش ناخن به رعایت اصول کاشت و نگهداری از آن بستگی دارد.

کاشت با پودر اکریلیک ناخن چگونه ترمیم می شود؟

با رشد و بلند شدن ناخن ها، کاشت اکریلیک نیاز به ترمیم پیدا می کند. برای ترمیم کاشت ناخن با پودر اکریلیک لازم نیست که به طور کلی همه مواد را پاک نمایید. ابتدا باید به وسیله سوهان برقی حجم مواد روی ناخن را کم کنید. سپس با پوشر کوتیکول را عقب بزنید و با نیپر اضافات آن را بچینید. ضد قارچ و پرایمر را در قسمتی که مواد ندارد بزنید و مجدد قسمت رشد کرده ناخن را از ریشه موادگذاری کنید. (با کلیک بر روی لینک آبی می توانید در مطلبی جداگانه روش ترمیم کاشت ناخن را به صورت کامل آموزش ببینید).

کاشت با پودر اکریلیک ناخن چگونه ریموو می شود؟

برای پاک کردن کاشت اکریلیک از روی ناخن روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها ممکن است به صدف ناخن آسیب وارد کنند. پس باید بهترین روش با کمترین میزان آسیب به ناخن ها را برای پاک کردن کاشت ناخن پودری انتخاب نمود. در مطلبی جداگانه 2 روش ریموو کاشت ناخن را توضیح داده ایم که به راحتی حتی در منزل هم بتوانید کاشت روی ناخن خود را ریموو کنید. با کلیک بر روی لینک آبی می توانید آن مطلب را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *